Ile zajmie montaż w klimatyzacji Twoim domu? Tłumaczymy, od czego zależy czas instalacji

Ile zajmie montaż w klimatyzacji Twoim domu? Tłumaczymy, od czego zależy czas instalacji

Jaka będzie dokładnie pogoda w ciągu najbliższych miesięcy, tego nikt nie przewidzi. Wszelkie prognozy wybiegające dalej niż 2 dni w przód to bardziej wróżenie z chmur niż meteorologia. Dlatego zwlekanie z zamówieniem klimatyzacji aż do okresu największych upałów będzie mało opłacalne. Na montaż przed szczytem sezonu czeka się zdecydowanie krócej. Czas pracy u Klienta to już kwestia umiejętności naszych fachowców i specyfiki budynku.

Podczas montażu klimatyzatora i pozostałych jednostek trzymamy się ściśle określonych procedur

Nie sposób wskazać dwóch identycznych domów, sklepów czy biurowców. W firmie ZEFIR każde zlecenie traktujemy indywidualnie, za każdym razem dostosowując klimatyzację do potrzeb i oczekiwań Klientów. Mamy jednak na tyle dużo doświadczenia, aby wskazać pewne orientacyjne wartości. Na długość prac najbardziej wpływa charakterystyka systemu oraz materiały, z których zbudowany jest dom. I tak montaż klimatyzacji klasy split zazwyczaj trwa maksymalnie 10 godzin. Ale zdarzają się i takie zlecenia, z którymi uwiniemy się w 4 godziny. Natomiast klimatyzatory multi-split z kilkoma jednostkami wewnętrznymi wymagają 2-3 dni roboczych.

W sezonie letnim mamy zwykle najwięcej pracy. Miej na względzie, że kolejka będzie wtedy dłuższa

Czerwiec, lipiec i sierpień to czas, kiedy zainteresowanie klimatyzacją osiąga apogeum. W związku z tym w kalendarzu naszej załogi pojawiają się kolejne zarezerwowane terminy. Czasami pojawiają się też pewne przeszkody, które wymuszają konieczność dokładnego sprawdzenia całej instalacji. Po zakończeniu montażu klimatyzacji trzeba wykonać szereg prób szczelności przed uruchomieniem systemu. Im bardziej rozbudowana instalacja chłodnicza, tym dłużej trwają niezbędne testy. Fachowcy ZEFIR zawsze wykonują wszelkie niezbędne poprawki, aby klimatyzacja pracowała z pełną mocą bez żadnych zakłóceń. Prawidłowy montaż oznacza optymalne, stosunkowo niskie koszty eksploatacji. W każdej chwili zapraszamy do kontaktu w celu znalezienia pasującego terminu na prace montażowe w Twoim domu!