Nowoczesna klimatyzacja do domu powinna oferować kilka dodatkowych, pożytecznych funkcji

Nowoczesna klimatyzacja do domu powinna oferować kilka dodatkowych, pożytecznych funkcji

Systemy klimatyzacji najczęściej doceniane są za uczucie ulgi i przyjemnego chłodu, jakie zapewniają w upalne dni. Jednak producenci urządzeń już od lat pracują nad zwiększeniem ich użyteczności. Dzięki temu klimatyzatory, jakie oferujemy aktualnie w sklepie ZEFIR, potrafią znacznie więcej niż sprzęt sprzed kilkunastu lat. Dziś przybliżymy kilka spośród najczęściej występujących modułów i alternatywnych trybów pracy.

Późną jesienią czy zimą pomieszczenia wymagają dogrzania, a nie schłodzenia

Pod względem technicznym ogromna część klimatyzatorów pełni rolę rewersyjnej pompy ciepła. To oznacza, że z odwróceniem ich działania nie ma większych problemów. Jeżeli klimatyzacja do domu posiada odpowiednio dużą sprężarkę, inwerterową płytkę PCD i wymiennik ciepła o właściwych rozmiarach, jednostka wewnętrzna z powodzeniem zastąpi np. grzejnik elektryczny. Pod względem efektywności zapewne okaże się bardziej opłacalna. Miej jednak na uwadze, że możliwości pozyskiwania ciepła z klimatyzacji są ograniczone. W trybie grzania jednostka zewnętrzna chłodzi, co przy siarczystych mrozach przybliża sprzęt do granicy wytrzymałości. Minimalna temperatura pracy najczęściej oscyluje wokół -15°C.

Klimatyzatory wyposażone w filtry i jonizatory znacznie poprawią jakość powietrza w domu

W sklepie ZEFIR obserwujemy wzrost zainteresowania funkcjami, które nie mają nic wspólnego z kontrolowaniem temperatury czy poziomu wilgotności. Otrzymujemy coraz więcej zapytań o możliwości klimatyzacji w zakresie oczyszczania powietrza z kurzu, alergenów, grzybów i drobnoustrojów. Pod tym względem nowoczesne systemy mają sporo dobrego do zaoferowania użytkownikom. Wydajny klimatyzator z odpowiednimi filtrami skutecznie wyeliminuje drażniące, potencjalnie groźne dla zdrowia zanieczyszczenia. Aby zapewniały maksymalną ochronę, trzeba je regularnie czyścić. Można to zrobić samodzielnie lub zlecić serwisantom ZEFIR dokonującym przeglądu domowego systemu klimatyzacji. Chętnie pomożemy Ci wybrać taki klimatyzator, który spełni wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania!